Dolores Hoffmanni kaunid kirikuvitraažid köideti kalendriks – Kirikufond
Dolores Hoffmanni kaunid kirikuvitraažid köideti kalendriks

Dolores Hoffmanni kaunid kirikuvitraažid köideti kalendriks

Tänavu 85. sünnipäeva tähistanud vitraažikunstnik Dolores Hoffmanni 12 sakraalset vitraažifragmenti jõudsid kalendrikaante vahele. Heategevusliku kalendri tuludest annetatakse 10 protsenti Kirikufondile pühakodade korrastamiseks.

„Eelmisel aastal ilmunud Dolores Hoffmanni vitraažidega kalender leidis kindla koha Eesti inimeste südametes,“ sõnas Agapicsi tegevjuht Merle Peters. „Olime väga rõõmsad, et saime koos oma klientidega anda panuse Eesti kirikute korrastamisele ja renoveerimisele. Meil on suur rõõm, et saime tänavu jätkata seda koostööd. Dolores Hoffmanni teosed on täiesti omanäolised ja tema pehme, maaliline käekiri annab igale teosele erilise soojuse. Oleme kindlad, et kalender on leidnud juba oma austajad ning sellel aastal ilmunud kalender toob neid veelgi juurde.“

„Oleme tänulikud, et Kirikufondi koostöö Dolores Hoffmanniga jätkub ka tänavu,“ sõnas Kirikufondi tegevjuht Katri Gailit. „Kalendris saab näha fragmente Tallinna Jaani kiriku, Pühavaimu kiriku ning Türi Püha Martini kiriku vitraažidest. Lisaks visuaalsele ilule pakuvad Dolores Hoffmanni teosed ka sügavat sisu.“ Katri Gailit rääkis, et vitraažide pildistamine on fotograafi jaoks suur väljakutse – pildi õnnestumiseks peab arvestama õige valguse ning ilmastikuga. „Dolores Hoffmanni kalendri puhul on tegemist omaette kunstiteosega, mis viib vaataja värviküllasse ning pühalikku maailma,“ lisas ta.

Dolores Hoffmann sündis 1937. aastal eesti-saksa peres ning keskendus pärast õpingute lõpetamist Tallinna Kunstiinstituudis vitraažikunstile. Hoffmann on Eesti viljakamaid vitraažikunstnikke, kelle näitused on toimunud lisaks Eestile ka Soomes, Prantsusmaal, Saksamaal ja Venemaal. Dolores Hoffmanni teosed on pälvinud mitmeid auhindu ja tunnustusi, näiteks Grand Prix rahvusvaheliselt kunstimeistrite näituselt Prantsusmaal. Hoffmann on Valgetähe V klassi teeneteristi kavaler.

Samaaegselt kalendriga antakse Hoffmanni sakraalvitraažidest välja kuue erineva disainiga jõulukaardid. Trükiste tiraaž on piiratud, kalendreid ilmub vaid 1500 tükki. Heategevusliku kalendri ja jõulukaartide müügist toetatakse 10 protsendiga EELK Kirikufondi. Kirikufond aitab Eesti Evangeelsel Luterlikul Kirikul taastada ja hoida kunsti-, kultuuri- ja arhitektuuriväärtusi ning hingetoe jagamist kirikutes üle Eesti.

Alates novembrist on nii kalender kui kaardid müügil üle Eesti kõikides suuremates müügikohtades, nagu Apollo, Rahva Raamat, Selver (ei müü kalendreid), Prisma, Stockmann jne. Maapiirkonnas on võimalik osta Kirikufondi tooteid Coop keti kauplustest.

Novembri esimeses pooles avatakse Stockmanni 5. korrusel Dolores Hoffmanni näituse “Puudutus”.

Kirikufondi kalendreid ja kaarte saab ka osta: https://agapics.ee/et/430-kirikufondi-toetuseks